Co możesz zrobić dziś INACZEJ?

Jest jeden krytyczny moment w trakcie warsztatów, które prowadzę.

To sesja po obiedzie. Nie zawsze niestety mam wpływ na to, co jest serwowane na obiad i zdarza się, że jest on „ciężki”. Wtedy utrzymanie poziomu energii grupy jest wyzwaniem. To jednak tylko wstęp do innego, choć związanego z tym tematu.

Często po obiedzie, uprzedzając spadek energii i starając się potrzymać poziom koncentracji, moi studenci (tak nazywam uczestników swoich warsztatów :-)) sięgają po kawę.

Z ciekawości pytam ich, czy to pomaga. I wielokrotnie słyszę odpowiedź, że nie. Pytam wtedy, dlaczego zatem to robią? I tu zaczynają się schody, ponieważ okazuje się, że robią automatycznie coś, co im nie pomaga, i – co „gorsze” – nie robią nic innego, co by im pomóc mogło.

Najważniejsze w tym kontekście pytanie jest następujące:

Jeżeli moje obecne podejście nie daje mi oczekiwanych rezultatów, co INNEGO mogę zrobić, aby ten rezultat osiągnąć?

Zadanie sobie tego pytania to pierwszy krok, aby zamiast tam gdzie jesteś i Ci się nie podoba, znaleźć się tam, gdzie chcesz być i gdzie jest OK (a nawet lepiej).

I działa to wszędzie: w szkoleniach, w sprzedaży i w życiu.

Wszystkiego, co dobre 🙂

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków poniżej. W ten sposób przysłużysz się komuś, kto może potrzebować inspiracji i rozwiązań. Dziękuję 🙂