Twoje najważniejsze zasoby: czas, energia i uwaga

Słuchanie podcastów popłaca. To jeden z moich nawyków, które sobie szczególnie cenię i polecam innym. Także Tobie 🙂

Jakiś czas temu miałem przyjemność posłuchać jednego z odcinków serii „Beyond The To-Do List”, w którym niejaki Chris Bailey opowiadał o swoich eksperymentach związanych z produktywnością. Ciekawe, choć czasami ekstremalne pomysły. Może nie do zastosowania, ale na pewno do przemyślenia.

To jednak, co zwróciło moją uwagę, i na co z kolei chciałbym zwrócić Twoją uwagę, to jeden z konceptów, o których mówił.

Kiedy działasz, masz do dyspozycji trzy zasoby: swój czas (time), swoją energię (energy) i swoją uwagę (attention).

Kluczem do produktywności, jest to, aby w odpowiedniej proporcji te zasoby wykorzystywać. Na przykład, jasne jest to, że gdy w wykonywanie pewnego zadania zainwestujesz więcej energii i uwagi, będziesz na nie potrzebował/a mniej czasu. I odwrotnie.

Przykładem, który podaje Chris Bailey, i który do mnie w 100% przemawia, jest to, że często, gdy stajemy w obliczu problemu, poświęcamy mu zdecydowanie zbyt wiele czasu, zamiast przeznaczyć na jego rozwiązanie o wiele więcej energii i uwagi.

Wszystkiego, co dobre 🙂

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków poniżej. W ten sposób przysłużysz się komuś, kto może potrzebować inspiracji i rozwiązań. Dziękuję 🙂