Czym dla Ciebie jest szkolenie?

Czy warto wybrać się na szkolenie? ... to Ty mi odpowiedz ... Marcin Rzucidło / Rozwiązania Skutecznej Sprzedaży

Czym dla Ciebie jest szkolenie?

Czy jest to dla Ciebie ciekawe (choć nie zawsze) wydarzenie, które pozwala Ci uciec (być może) od monotonnej codzienności, spędzić czas w miłym (tego Ci życzę) towarzystwie, napić się dobrej (nie zawsze) kawy i zjeść dobry (zakładam) obiad?

Czy też jest to dla Ciebie wydarzenie, które ma na celu coś Ci dać.

A w zasadzie dać Ci wiele. Bo wiedzę, narzędzia i rozwiązania, które maja Ci pozwolić osiągać to, czego dziś osiągnąć (z jakiegokolwiek powodu) nie potrafisz.

Na początku każdego szkolenia, które prowadzę, odnoszę się do wspólnej odpowiedzialności za jego rezultaty.

Ja jestem trenerem. Przygotowałem program, materiały, narzędzia, ćwiczenia, symulacje, gry, analizy przypadków, przykłady dobrych praktyk.

Jednak to Ty jesteś na pierwszej linii frontu. To Ty najlepiej wiesz, czego potrzebujesz, i co może Ci się przydać. Mimo, że już (w ramach przygotowania szkolenia) o tym rozmawialiśmy.

Zatem:

  • Jeśli coś nie jest to końca jasne, dopytaj.
  • Jeśli z czymś się nie zgadzasz, zakwestionuj.
  • Jeśli nie wiesz, w jaki sposób przełożyć to, co przerabiamy na swoje realne sytuacje, połóż konkretny przypadek na stół i rozwiążmy ten problem.

Ja jako trener i coach wiem, jak duża odpowiedzialność spoczywa na mnie, gdy prowadzę szkolenie. Robię wszystko, aby tą odpowiedzialność udźwignąć.

A czy Ty zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności, która spoczywa na Tobie, aby nie tylko to szkolenie było udane, ale by udane były wszystkie te działania i obszary, w których to szkolenie ma Ci pomóc?

Ja skrupulatnie przygotowuję się do każdego szkolenia.

A czy Ty także do każdego z nich się przygotowujesz?

  • Co chcesz osiągnąć i zmienić?
  • O co będziesz chciał zapytać?
  • Jaki problem będziesz chciał rozwiązać?

Jeżeli szukasz rozwiązania, które może Ci sprawnie pomóc w tych przygotowaniach, jestem przekonany, że ten wpis Ci się przyda.

Wszystkiego, co dobre,

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków obok. W ten sposób przysłużysz się komuś, kto może potrzebować inspiracji i dobrych rozwiązań. Dziękuję 🙂