Czy wiesz, że „każdy z nas żyje coś sprzedając”?

Czy wiesz, że "każdy z nas żyje coś sprzedając?" Marcin Rzucidło Sales Puzzle Coach

„Nie pracuję w sprzedaży, więc nie muszę potrafić sprzedawać.”

O tak! Musisz!

„Każdy z nas żyje coś sprzedając”

Tak napisał już dawno temu Robert Luis Stevenson.

I istnieją trzy opcje sprzedażowe, w zależności od tego, co i komu sprzedajesz.

Opcja numer jeden: sprzedajesz coś, co nie jest Twoje komuś, kto nie jest Tobą.

To typowa zawodowa sytuacja sprzedażowa. Jesteś sprzedawcą, handlowcem, doradcą klienta i Twoim zadaniem jest sprzedanie produktu lub usługi.

Musisz rozpoznać potrzeby klienta, dopasować do nich rozwiązania, którymi dysponujesz i doprowadzić do decyzji zakupowej.

Opcja numer dwa: sprzedajesz coś, co jest Twoje komuś, kto nie jest Tobą.

To może już być bardziej sytuacja życiowa, gdy „sprzedajesz” komuś swoje pomysły, idee, rozwiązania. Może swojemu szefowi, partnerowi lub dziecku. Chcesz, aby ktoś coś dla Ciebie zrobił. Coś, na czym Ci zależy.

Ponownie, musisz wiedzieć czego oni oczekują, pokazać jak to się łączy z tym, czego Ty pragniesz i skłonić ich, aby się zgodzili.

Opcja numer trzy: sprzedajesz coś, co jest Twoje, i sprzedajesz to sobie samemu.

To, wbrew pozorom, może być najczęstsza sytuacja, z którą możesz się spotykać. Chcesz siebie samego do czegoś przekonać.

Szukasz odpowiednich argumentów, które będą przekonujące i skłonią Cię do zmiany sposobu myślenia lub działania. Musisz samemu sobie ten temat skutecznie „sprzedać”.

***

Nie pytam się, CZY któraś z tych opcji pojawia się w Twoim życiu, lecz w której sytuacji znajdujesz się najczęściej. I dlatego właśnie musisz potrafić dobrze sprzedawać.

Na koniec pamiętaj, że także Tobie różni ludzie próbują sprzedawać lub „sprzedawać” różne rzeczy. I lepiej jeśli będziesz wiedzieć jak sprzedawanie działa, po to, aby nie dać się wciągnąć w coś, czego nie chcesz.

Wszystkiego, co dobre 🙂

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków obok. W ten sposób możesz przysłużyć się komuś, kto potrzebuje inspiracji i rozwiązań. Dziękuję 🙂