Upewnij się, że nie żyjesz na zaciągniętym mentalnym hamulcu ręcznym

Upewnij się, że nie żyjesz na zaciągniętym mentalnym hamulcu ręcznym / Marcin Rzucidło / Rozwiązania Skutecznej Sprzedaży

W większości dzisiejszych samochodów nie jest to możliwe, jednak, gdy ja zaczynałem swoją przygodę jako kierowca, standardem był hamulec ręczny, który ręcznie zaciągało się przy postoju, i który należało ręcznie odpuścić przy ruszaniu z miejsca.

I jeśli to pamiętasz (lub jeśli jeździsz samochodem z takim ręcznym-ręcznym hamulcem) to być może zdarzyło Ci się (tak, jak mi) zapomnieć o tym i ruszyć z miejsca z hamulcem zaciągniętym.

No i jedziesz, bo w sumie możesz, jednak czujesz, że coś jest nie tak.

Wiesz, że powinno być inaczej, lecz na początku nie zdajesz sobie sprawy z tego, co Cię powstrzymuje (a dosłownie hamuje).

Dopiero, gdy dochodzi do Ciebie, że to hamulec ręczny, z ulgą odpuszczasz go i nagle nabierasz prędkości, lekkości i momentum.

I czujesz się o wiele lepiej. Czujesz ulgę. Teraz możesz jechać.

Pomyśl o tym, że każdego dnia ruszasz w życie. Wsiadasz do siebie samego i ruszasz z miejsca. Jedziesz sobą samym do wyzwań i zadań, które przed Tobą stoją.

Czy pamiętasz, aby zawsze zwolnić swój mentalny hamulec ręczny?

Pamiętaj, że to Ty go zaciągnąłeś. I tylko Ty możesz go zwolnić.

Kto i/lub co jest Twoim mentalnym hamulcem, który masz zaciągnięty w swoim życiu i pracy?

Czy to Twoje myśli i przekonania? Czy to osoby, które Cię otaczają? Czy to niewspierające, negatywne rzeczy, na których się zbytnio się skupiasz?

Czy to Twoje nastawienie? Twoja wizja? Twoje nawyki? Twoje umiejętności? Czy może kilka z nich na raz?

Jazda na zaciągniętym hamulcu to mniejsza prędkość i większe zużycie paliwa (mentalnego, fizycznego i emocjonalnego). To większy stres.

Pamiętaj o zwolnieniu swojego mentalnego hamulca, zanim ruszysz z miejsca. Każdego dnia.

Wszystkiego, co dobre,

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków po lewej stronie. W ten sposób przysłużysz się komuś, kto może potrzebować inspiracji i dobrych rozwiązań. Dziękuję 🙂