Jak moja wczorajsza doba miała 27 godzin?

Jak moja wczorajsza doba miała 27 godzin? Marcin Rzucidło Rozwiązania Skutecznej Sprzedaży

„Kupię czas w ilości hurtowej”

Takie „ogłoszenie” umieściłem kiedyś w akcie desperacji na swoim profilu. Tyle rzeczy do zrobienia! A im więcej jest rzeczy do zrobienia, i im mniej jest na nie czasu, tym szybciej wydaje się on uciekać.

Brzmi znajomo?

Jak poszukać czasu tam, gdzie go nie ma? Jak sprawić, że doba, która ma 24 godziny może mieć ich faktycznie 27? A może więcej?

Jednym z narzędzi, które używam, aby ten „cudowny” efekt osiągnąć jest tzw. dublowanie czasu.

Jest to po prostu łączenie ze sobą działań, które mogę wykonywać w tym samym czasie. Nie chodzi tu jednak o tak zwany multitasking, czyli, na przykład, jednoczesne odpisywanie na maila i prowadzenie rozmowy telefonicznej, lecz łączenie ze sobą większych rzeczy, które nie gryzą się ze sobą, lecz wręcz przeciwnie – świetnie się uzupełniają.

Jak moja wczorajsza doba miała 27 godzin?

  • Byłem umówiony z klientem, aby porozmawiać na temat realizacji projektu szkoleniowego. To ważne z punktu widzenia rozwoju mojej działalności biznesowej. Dojazd na spotkanie i powrót z niego trwał mniej więcej godzinę czasu. Podczas jazdy samochodem, zamiast radia,  słuchałem edukacyjnego programu audio, dzięki któremu nauczyłem się, w jaki sposób zadawać lepsze pytania sprzedażowe. Niektóre z nich od razu wykorzystałem na spotkaniu. Dzięki słuchaniu programów audio i audiobooków w trakcie jazdy samochodem, rozwijam się jako człowiek, trener i coach.
  • Spotkanie z klientem również trwało mniej więcej godzinę. W tym czasie udało mi się uzgodnić, co i w jaki sposób zrobimy w ramach szkolenia dla zespołu sprzedaży. To ważne z punktu widzenia krótkoterminowego zarządzania moim biznesem. Jednocześnie w trakcie spotkania rozmawialiśmy na temat długoterminowych kierunków rozwoju kompetencji, co przełożyło się na pomysły dotyczące nowych produktów rozwojowych, które będę mógł opracować i wprowadzić do oferty. To z kolei ma wpływ na długofalowy rozwój mojej firmy.
  • Wreszcie, wieczorem, dbając o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, poszedłem pograć w piłkę nożną. Aby zdublować ten czas, grałem ze swoim synem, dzięki czemu udało się wzmocnić nasze wspólne relacje.

Mini coaching dla Ciebie

Zrób listę czynności, które wykonujesz w ciągu dnia lub tygodnia. Dodaj także do tej listy czynności ważne dla Ciebie, których nie wykonujesz właśnie ze względu na „brak czasu”. Zastanów się, które z nich możesz ze sobą połączyć, tak, aby nie kolidowały ze sobą, lecz przeciwnie, efektywnie dublowały Twój czas.

Napisz w komentarzu o swoich doświadczeniach. Zadaj mi pytanie, a chętnie odpowiem.

Wszystkiego, co dobre 🙂

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków poniżej. W ten sposób przysłużysz się komuś, kto może potrzebować inspiracji i rozwiązań. Dziękuję 🙂