Piątek trzynastego: Cała prawda o samospełniającej się przepowiedni

Piątek trzynastego. Cała prawda o samospełniającej się przepowiedni. [Marcin Rzucidło / Rozwiązania Skutecznej Sprzedaży]

Piątek trzynastego. Czarny kot przecinający Twoją drogę. Stłuczone lustro.

Te wydarzenia mogą spowodować, że zatrzymasz się i zadasz sobie pytanie, co złego może Cię spotkać.

Z jednej strony, jesteś wdzięczny za ostrzeżenie. Z drugiej, zaczynasz się zastanawiać, przed czym właściwie zostałeś ostrzeżony.

I myślisz o tym tak intensywnie, że (prawie) wszystkie Twoje myśli są oddelegowane, aby pracować w Dziale ds. Czarnych Scenariuszy.

A ponieważ w życiu otrzymujesz to, na czym się skupiasz, nic dziwnego, że jeden (lub więcej) z tych scenariuszy się ziści, czyż nie?

Teraz zaczyna się robić ciekawie.

Przykro mi, lecz to nie żaden szczególny dzień, czarny kot, czy stłuczone lustro stoi za Twoimi nieszczęściami.

To Ty.

W ten właśnie sposób działa samospełniająca się przepowiednia.

Jeśli wierzysz w coś wystarczająco mocno i skupiasz się na tym, w końcu to się wydarzy. Przyciągniesz to swoimi myślami i swoimi działaniami. Ponieważ Twoja podświadomość będzie działała zgodnie z tym, jak ją zaprogramujesz. A ten program to to, na czym się skupiasz.

I pomimo to, że ten mechanizm działa tak samo po jasnej, jak i po ciemnej stronie mocy, z jakiegoś tajemniczego powodu zwykle wykorzystujemy go w negatywnych celach.

Teraz zaczyna się robić praktycznie.

Jeśli wiesz jak ten mechanizm działa, możesz się odciąć od tego rzekomego „losu” przewidywanego przez piątek trzynastego, czarnego kota, czy zbite lustro. To zwykły przypadek i zwykle nic się nie wydarzy.

Pójdźmy dalej. Jeśli wiesz, jak mechanizm samospełniającej się przepowiedni działa, wykorzystaj go na swoją korzyść. Myśl i skupiaj się na czymś dobrym, co chciałbyś, aby się wydarzyło. Nawet jeśli bodźcem do takiego myślenia jest coś przesądnego i „groźnego”. Najprawdopodobniej to dobre się wydarzy.

Ponieważ tak działa samospełniająca się przepowiednia.

I jeśli już myślisz o piątku trzynastego, czarnym kocie i zbitym lustrze, uśmiechnij się i pomyśl, co dobrego mogą te znaki Ci przynieść.

Dobrego piątku trzynastego 🙂

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków obok. W ten sposób przysłużysz się komuś, kto może potrzebować inspiracji i dobrych rozwiązań. Dziękuję 🙂