Tak właśnie działa mentalne prawo popytu i podaży

Tak działa mentalne prawo popytu i podaży [Marcin Rzucidło]

Jedynym powodem, dla którego ktokolwiek próbuje Ci cokolwiek sprzedać, jest to, że z dużą dozą prawdopodobieństwa Ty to kupisz.

Czasem patrząc na różnego rodzaju produkty i usługi, które są dostępne wokół nas, zastanawiam się, kto to kupuje.

Potrzeby, które rzekomo te towary zaspokajają wydają mi się – przynajmniej z mojej perspektywy – całkowicie abstrakcyjne.

Jednak, jeżeli ktoś je oferuje, to znaczy, że ktoś po drugiej stronie faktycznie czerpie z nich jakieś korzyści i chce wejść w ich posiadanie.

Tak działa ekonomiczne prawo popytu i podaży.

Przekładając to na Ciebie, oprócz produktów i usług, codziennie kupujesz także historie innych ludzi. Dlaczego coś robią, lub dlaczego czegoś nie robią. Czego potrzebują, a czego nie. Czy mogą zrobić to, na czym Ci zależy, czy nie mogą.

Za każdym tego typu stwierdzeniem stoi jakaś historia, powód, dla którego jest tak właśnie a nie inaczej.

Jaka jest jakość tych historii, które ludzie Ci sprzedają?

Czy sprzedają Ci wartościową historię, opartą na rzetelnych argumentach, czy też próbują pozbyć się Ciebie najtańszym możliwym odpowiednikiem wiarygodnej historyjki?

Jakość tych historii jest taka, na jaką się godzisz, którą akceptujesz. Jeśli chcesz, aby ludzie traktowali Cię poważnie, zadbaj o to.

Jeżeli mają Ci coś do powiedzenia, przekonania lub usprawiedliwienia, nie kupuj tanich historii. Dopytaj, zweryfikuj, upewnij się, że historia ta jest warta Twojej uwagi i zaangażowania.

Podnieś wymagania, a zobaczysz, że aby Cię „kupić”, ludzie będą chcieli postarać się bardziej.

Tak działa mentalne prawo popytu i podaży.

A teraz odwróć tą sytuację i pomyśl, jakiego typu historie Ty „sprzedajesz” swojemu klientowi, chcąc, aby je „kupił”.

Wszystkiego, co dobre 🙂

– Marcin

Skuteczne techniki SPRZEDAŻY – szkolenie, które pomaga sprzedawać więcej. Sprawdź

PS. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim używając przycisków poniżej. W ten sposób przysłużysz się komuś, kto może potrzebować inspiracji i rozwiązań. Dziękuję 🙂